Ceny i producenci wodnych rowerków

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi zaczynamy intensywniej spędzać czas na świeżym powietrzu. Piękna, słoneczna pogoda pobudza nas do aktywnych form wypoczynku – chętnie w miesiącach letnich jeździmy na rowerze, spacerujemy, chodzimy po górach, pływamy, biegamy. Upalna aura zachęca nas szczególnie do spędzania wolnego czasu nad wodą – nad jeziorami, zalewami wodnymi, nad morzem – i z przyjemnością oddajemy się wówczas sportom wodnym. Nie trzeba posiadać żadnych szczególnych zdolności, umiejętności ani treningu, by móc popływać np. na rowerkach wodnych.

Na rowerkach wodnych pływać może w zasadzie każdy i naprawdę nie trzeba posiadać żadnych sportowych zdolności, by spokojnie i rekreacyjnie pływać na tym sprzęcie wodnym. Przy każdym większym jeziorze znajdziemy z całą pewnością wypożyczalnię rowerków wodnych – wynajmujemy wówczas rowerek na określony czas, a podstawowa stawka liczona jest zazwyczaj za 1 godzinę. Jeśli szczególnie często jeździmy latem nad wodę i bardzo lubimy pływać rowerkiem wodnym, może warto kupić sobie taki rowerek? Musimy wtedy zastanowić się czego oczekujemy przede wszystkim od naszego rowerka wodnego. Jeśli lubimy pływać w pojedynkę i w samotności cieszyć się powolnym przemieszczaniem się po jeziorze, kupmy rowerek jednoosobowy. Jeśli natomiast lubimy towarzystwo i łatwiej pływa się nam z osobą towarzyszącą, zaopatrzmy się w rowerek dwuosobowy lub kilkuosobowy. Wśród producentów rowerków wodnych znajdziemy różne firmy, reklamujące swoje towary różnymi hasłami. Przy zakupie rowerka wodnego zwróćmy przede wszystkim uwagę na solidność wykonania – m.in. obecność w kadłubie komór wypornościowych oraz ergonomicznych foteli. Tradycyjne rowerki wodne napędzane są siłą mięśni ludzkich, natomiast modele nowocześniejsze posiadają dodatkowo napęd. Rowerki takie, napędzane śrubą, są z pewnością wygodniejsze – w chwili zmęczenia możemy zrezygnować z pedałowania i włączyć napęd. Z drugiej strony tradycyjne rowerki wodne napędzane siłą ludzkich mięśni zmuszają nas niejako do wysiłku, co zawsze wyjdzie nam na zdrowie.

Ceny rowerków wodnych wahają się w granicach 2500 zł – 4000 zł. W zależności od wielkości rowerka, od materiału z którego jest wykonany, od udogodnień cena będzie większa lub mniejsza.