Używane rowerki wodne

Wiele osób lubi w okresie letnim aktywnie spędzać czas nad wodą. Wówczas, gdy pogoda dopisuje, lubimy uprawiać wszelkie sporty wodne – pływamy, gramy w siatkówkę plażową, pływamy na żaglówkach, łódkach, kajakach i rowerkach wodnych. Warto w ciepłe, letnie dni aktywnie spędzać wolny czas i łączyć przyjemne z pożytecznym. Ogromnym ułatwieniem jest posiadanie własnego sprzętu wodnego – motorówki, kajaków lub łódki – wtedy wystarczy zapakować sprzęt i możemy pływać na wybranych jeziorach do woli. Jeśli bardzo lubimy tak spędzać wolny czas, o wiele tańsze koszty poniesiemy kupując własny kajak lub rowerek wodny niż wypożyczając je za każdym razem.

Kupno nowego rowerka wodnego to koszt rzędu 25000 zł – 4000 zł. Mamy wówczas do wybory rowerki jednoosobowe, dwuosobowe lub kilkuosobowe, klasyczne rowerki napędzane siłą ludzkich mięśni lub nowoczesne rowerki napędzane specjalną śrubą. Szybkie, zwrotne skutery wodne – rodzaj motorówki napędzanej silnikiem spalinowym – kosztują zdecydowanie więcej – od 30000 zł do 80000 zł i oczywiście przyjemności jazdy na skuterze wodnym nie da się w żadnym stopniu porównać z pływaniem na rowerach wodnych.

Niekoniecznie musimy kupować nowy sprzęt wodny, który sporo kosztuje. Możemy zdecydować się na kupno używanego skutera lub używanego rowerka wodnego, wtedy jednak musimy ostrożnie i uważnie przystępować do takich zakupów. Zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, czy rower wodny nie ma żadnych poważnych usterek – widocznych śladów po pęknięciach, wgniecionych, uszkodzonych elementów konstrukcyjnych, gdyż od tego zależy nasze bezpieczeństwo. Weźmy także pod uwagę wielkość rowerka, który zamierzamy kupić. Mając kilkuosobowy rower wodny będziemy mogli pływać z osobami towarzyszącymi – żoną, dziewczyną, przyjaciółmi lub dziećmi (warto wiedzieć, iż można kupić także specjalne rowerki wodne dla dzieci). Rowerek wodny to idealny sprzęt wodny dla tych, którzy nie lubią intensywnego wysiłku ani ekstremalnych wrażeń, a cenią w zamian spokój, ciszę i powolny, relaksujący ruch. Pływając rowerem wodnym, możemy napawać się otaczającą nas przyrodą, ciszą jeziora i nadbrzeżnych traw i lasów.